MLUX Warszawa

MLUX Warszawa

Montaż klimatyzacji i wentylacji. Firma remontowo-budowlana.


Drewno bez konserwacji


Zastosowane tutaj panele wyglądają jak drewno ale składają się z materiału drzewnego (95%) i żywicy
Zastosowane tutaj panele
wyglądają jak drewno
ale składają się z materiału
drzewnego (95%) i żywicy

Elewacje z drewna są piękne i atrakcyjne. Promieniują ciepłem i naturalnością. Można je wykonać w sposób tradycyjny lub nowoczesny.


Różnorodność profili z drewna, kolorów, kombinacji i wyposażenia stwarzają inwestorowi nieograniczone pole manewru. Drewniana elewacja chroni budynek skutecznie przed wiatrem, deszczem i słońcem, a także czyni go pięknym. Rosnący popyt na tego rodzaju okładzinę spowodowany jest tym, że jest ona popularna zarówno przy remoncie, jak i budowie nowego domu, w obiektach indywidualnych i publicznych. Elewacja z drewna ma jednak drobną wadę, która dla wielu wydaje się być przeszkodą nie do pokonania, a mianowicie wymaga odpowiedniej konserwacji. Rozwiązaniem tego problemu mogą być elewacje, które odtwarzają wiernie estetykę drewna, a równocześnie nie mają wyżej wspomnianej wady. Już od kilku dziesięcioleci oferowane są materiały i rozwiązania niewymagające konserwacji.
Z Kanady, kraju o ekstremalnych warunkach atmosferycznych pochodzą panele o nazwie Canexel wyprodukowane w 95% z materiału drzewnego, pozostałe 5% to żywice. Stwarzają one inwestorowi możliwość wykonania drewnianej elewacji, która pozostaje ładna przez długi okres czasu, a równocześnie nie wymaga żadnego malowania czy jakichkolwiek innych zabiegów konserwacyjnych. W czasie procesu produkcyjnego przerabia się wysokiej jakości drewno i tworzy masę drzewną odporną na działanie promieni UV, temperaturę i warunki atmosferyczne. Producent oferuje panele w 14 kolorach, przy czym są one wypalane w specjalnym piecu, wnikając w nawierzchnię. Kanadyjski system elewacyjny oferowany jest już od ponad 50 lat i dobrze sprawdził się w trudnych warunkach klimatycznych Ameryki Północnej.